
Vonku sa to už začína pekne otepľovať a s prvými hrejivými lúčmi sa u nás doma pravidelne otvára téma: „Mami, kedy urobíme nanuky?“. Poznáte to – v obchodoch na vás vyskakujú pestrofarebné obaly, ale keď si ich otočíte a začnete čítať etikety, zistíte, že namiesto ovocia kupujete skôr koktail stabilizátorov, aróm a tony cukru. Ja…

Ak stíhate, tak ešte k vysvedčeniu, prípadne k začiatku prázdnin alebo proste len tak. Na ňu sa totiž vždy dôvod nájde… Potrebujeme: Ako na to? Cukor rozpustíme v hrnci, pridáme ovocie a varíme asi 10 minút, kým sa nerozpadne na kompótovú zmes. Môžete jemne rozmačkať vidličkou alebo ponorným mixérom (nie úplne do hladka). Moruše som…