AKO NA DETSKÉ ŽALÚDOČNÉ NEVOĽNOSTI?

AKO NA DETSKÉ ŽALÚDOČNÉ NEVOĽNOSTI?

Z dovolenky sme si okrem pekných zážitkov priniesli aj nejaký vírus. MiniAnettka má už tretí deň žalúdok obrátený hore nohami. A nie a nie to prejsť. Už keď si myslíme, že je dobre, tak zase začne vracať. Čiže už len trpezlivosť asi .

A čo teda robiť v takomto prípade? Určite dieťaťu prospeje vysadiť mliečne výrobky, oleje a živočíšne produkty (ak vás teda takéto problémy chytia vo veku, keď už dieťa bežne jedáva relatívne všetky potraviny). A aspoň dve tri hodiny od posledného vracania nejesť a nepiť nič, aby sa žalúdok skludnil. A potom začať s malililinkými množstvami, pomaly a postupne. Na tom sa asi všetci zhodneme. Ale napríklad rada o tom, že máme podávať zeleninové jedlá, nezafungovala. Na to je naša Anettka príliš veľká gurmánka, aby zjedla len tak neochutenú polievku či placky.

Jediné, čo zatiaľ dobre znášala, sú mikro kúsky banánu a repíkový čaj. Takže som to nakoniec konzultovala s mojou dobrou kamarátkou, výživovou poradkyňou a naturopatkou Evkou Blaho a zhodli sme sa, že v takomto prípade je dobré dieťaťu podávať čučoriedky, vločky, čistú ryžu, ryžu s mrkvou či jablko bez šupky. Alebo aj starý známy liečivý slepačí vývar, ale bez tuku (toho sa zbavíme tak, že po uvarení polievku schladíme a tuk zvrchu lyžicou odoberieme). Všetko po lyžičkách. A keď už dieťa jedlo v sebe udrží, môžeme do ďalšieho vmiešať probiotiká – výborné sú Enterina. A ževraj dobre funguje aj nápoj kulíšek alebo čierny čaj. Opäť len lyžičkou. Držíme si palce, nejako je toho teraz vo vzduchu veľa.

Veľa zdravia želám.

No Comments

Post A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.