Follow Me

Anetta Vaculíková

Som rodená bratislavčanka, dnes už aj mama malej Anettky. Som nadšencom zdravej stravy a kvalitných potravín, veľkou gurmánkou a vášnivou cestovateľkou. Milujem mestský život, ale často a rada odbieham s rodinou na našu ekologickú farmu Agrokruh.

Aktuálne pôsobím ako lektorka varenia, vediem neformálne vzdelávacie workshopy vo firmách a na školách a tvorím recepty na mieru pre rôznych klientov. Riadim sa heslom lokálne, sezónne a zdravo.

Organizujem detský festival PO NAŠOM! Udržateľnosť očami detí, prvú ochutnávkovú konferenciu DEGUSTORIUM a aktuálne pôsobím aj ako členka hnutia Slow Food Pressburg. Pôsobím aj ako lektorka v projekte Chuť žiť. Venujem sa marketingu v gastronómii.

Dohovorím sa anglicky, nemecky, francúzsky a rusky.

TELEFÓN:

+421905 929 066

Pracovné nasadenie

Profesionálne skúsenosti z gastronómie som zbierala od roku 2008 v rodinnej firme, absolvovala som 3-mesačnú stáž v Bielorusku u partnerskej organizácie, neskôr som pôsobila vo farmaceutickom priemysle, no dala som prednosť vzdelávaniu v oblasti prevencie zdravia.

Od roku 2013 som ambasádorkou Jamieho Olivera na Slovensku v projekte Food Revolution. Bola som pri zrode projektu Bratislavský regálJem iné, projektov Food Revolution Day na Slovensku a Skutočne zdravá škola, ktorým bola niekoľkokrát udelená záštita prezidentom SR, p. Andrejom Kiskom a takisto cena VIA BONA 2016 za sociálne inovácie a cena za inšpiratívny projekt v kategórii Dobrý partner komunity.

Som (spolu)autorkou troch publikácií týkajúcich sa výživy a gastronómie.

ÚČASŤ V PROJEKTOCH

Skutočne zdravá škola

Prostredníctvom nášho programu pomáhame dostať kvalitné, čerstvé a sezónne produkty od domácich výrobcov a pestovateľov do materských, základných a stredných škôl na Slovensku. A nie len to. Skutočne zdravá škola je komplexný program kvalitného a udržateľného stravovania a neformálneho vzdelávania o jedle a výžive pre materské, základné a stredné školy, ktorý pomáha v rozvoji kultúry zdravého stravovania a učí žiakov, odkiaľ jedlo pochádza, ako vzniká, ako vplýva na náš organizmus, ale aj to, ako ovplyvňuje svet v ktorom žijeme.

Food revolution Slovakia

Food Revolution je celosvetová osvetová kampaň pod záštitou Jamieho Olivera, ktorého cieľom je šíriť informácie o prevencii voči detskej obezite a iným civilizačným ochoreniam, ale aj poukazovať na potrebu vzdelávania v oblasti stravovania dospelých a kvality potravín. Je to výzva pre školy, škôlky, zariadenia spoločného stravovania, komunity, firmy, reštaurácie, jednotlivcov – zapojiť sa môže naozaj každý. Cieľom je motivovať verejnosť, aby sme sa začali viac zaujímať o to, čo jeme.

Pracujeme s deťmi od útleho veku, s dospelými vo firmách, či študentami na školách a na verejných podujatiach. Robíme to tak, ako vás to baví. Máme totiž veľkú chuť prebudiť vo vás radosť z kvalitného a zdravého jedla prostredníctvom varenia naživo alebo interaktívnych prednášok . Radi zodpovieme vaše otázky o jedle aj výžive a o dopade našej stravy na svet okolo nás.

Slow Food

Slow Food je globálnym hnutím, ktoré vzniklo s cieľom pomáhať drobným roľníkom a remeselným výrobcom potravín. Svojim prístupom a prostredníctvom miestnych združení sa snaží zachovávať a chrániť kultúrne dedičstvo, tradície a biodiverzitu. Hnutie Slow Food sa sformovalo v 80-tych rokoch minulého storočia v Taliansku ako reakcia na šíriacu sa globalizáciu, na stravovanie v štýle fast food a neustále sa zrýchľujúce životné tempo, ktoré významne prispievalo k postupnému vytrácaniu miestnych kulinárskych tradícií a záujmu ľudí o to, čo jedia a odkiaľ ich jedlo pochádza. Pod heslom „dobré, čisté, férové” širia osvetu v oblasti kvalitného stravovania po celom svete. Na Slovensku tieto aktivity zastrešuje miestne združenie SLOW FOOD PRESSBURG.

Vzdelanie

Vysoká škola medzinárodných a verejných vzťahov Praha (2012 - 2014)

Master’s degree, medzinárodné a diplomatické štúdiá, Mgr.

City University of Seattle (2011 - 2013)

Master of Business Administration (MBA), Global Management

Vysoká škola manažmentu v Trenčíne (2008-2010)

Bachelor’s degree, Business Administration and Management, Bc.